Danmarksmestre juniorer

Danmarksmestre juniorer

Se listen over danmarksmestre hos juniorerne fra 1991, hvor de første mestre blev kåret.

År Kategori Navn Klub
2020 Juniordrenge u/11 Asbjørn Kristensen Sport 92
2020 Juniordrenge u/13 Joel Lund Forst Herlev/Hjorten
2020 Juniordrengen u/15 William B. Jensen Silkeborg
2020 Juniordrenge u/17 Joakim Jepsen Birkerød
2020 Juniordrenge u/19 Tobias Weel Skovbakken
2020 Juniorpiger u/11 Camilla Thomsen Thy
2020 Juniorpiger u/15 Eline Kristensen Sport 92
2020 Juniorpiger u/17 Laura Lauridsen Thy
2020 Juniorpiger u/19 Klara Møller Thy
2019 Juniordrenge u/11 Ollie Birkerød
2019 Juniordrenge u/13 Malthe Nørtoft Laursen Skovbakken
2019 Juniordrenge u/15 Joakim Jepsen Birkeød
2019 Juniordrenge u/17 Marcus Jepsen Birkerød
2019 Juniordrenge u/19 Tobias Weel Skovbakken
2019 Juniorpiger u/13 Eline Kristensen Sport 92
2019 Juniorpiger u/15 Signe Køpke Sport 92
2019 Juniorpiger u/17 Laura Lauridsen Thy
2019 Juniorpiger u/19 Klara Møller Thy
2015 Juniordrenge u/ 11 Joakim Jepsen Birkerød
2015 Juniordrenge u/ 13 Marcus Jepsen Birkerød
2015 Juniordrenge u/ 15 Tobias Weel Skovbakken
2015 Juniordrenge u/ 17 Magnus Laursen Skovbakken
2015 Juniordrenge u/ 19 Jens Christian Wegeberg Silkeborg
2015 Juniorpiger u/ 11 Laura Schjøtt Gram
2015 Juniorpiger u/ 13 Laura Lauridsen Thy Squash
2015 Juniorpiger u/ 15 Sabine Petersen Herlev/Hjorten
2015 Juniorpiger u/ 17 Sarah Lauridsen Thy Squash
2015 Juniorpiger u/ 19 Mathilde Lauridsen Thy Squash
2013 Juniordrenge u/ 11 Mads Brassø Hardam
2013 Juniordrenge u/ 13 Tobias Fritz Weel Skovbakken
2013 Juniordrenge u/ 15 Magnus Nørtoft Laursen Skovbakken
2013 Juniordrenge u/ 17 Casper Kloster København SK
2013 Juniordrenge u/ 19 Thomas S. Laursen Kolding
2013 Juniorpiger u/ 11 Signe Skelkjær
2013 Juniorpiger u/ 13 Sabine Petersen Herlev/Hjorten
2013 Juniorpiger u/ 15 Sarah Lauridsen Thy Squash
2013 Juniorpiger u/ 17 Mathilde Lauridsen Thy Squash
2013 Juniorpiger u/ 19 Line Falsig Berthou Kolding
2012 Juniordrenge u/ 11 Emil Fuglsang Birkerød
2012 Juniordrenge u/ 13 Julius Fuglsang Birkerød
2012 Juniordrenge u/ 15 Rasmus Gyde Herlev/Hjorten
2012 Juniordrenge u/ 17 Thomas S. Laursen Kolding
2012 Juniordrenge u/ 19 Kasper Svith Åbyhøj
2012 Juniorpiger u/ 11 Sabine Petersen Herlev/Hjorten
2012 Juniorpiger u/ 13 Ida Schiøtt Gram
2012 Juniorpiger u/ 15 Caroline Lyng Christiansen Birkerød
2012 Juniorpiger u/ 17 Mathilde Lauridsen Thy Squash
2012 Juniorpiger u/ 19 Line Falsig Berthou Kolding
2011 Juniordrenge u/ 11 Daniel Grobler Sport92
2011 Juniordrenge u/ 13 Magnus Nørtoft Laursen Åbyhøj
2011 Juniordrenge u/ 15 Jens Christian Wegeberg Silkeborg
2011 Juniordrenge u/ 17 Thomas S. Laursen Kolding
2011 Juniordrenge u/ 19 Kasper Svith Åbyhøj
2011 Juniorpiger u/ 11 Sofie Drejergaard Larsen Kolding
2011 Juniorpiger u/ 13 Caroline Lyng Christiansen Birkerød
2011 Juniorpiger u/ 15 Mathilde Lauridsen Thy Squash
2011 Juniorpiger u/ 17 Sabrina Skaaning Larsen Herlev/Hjorten
2011 Juniorpiger u/ 19 Millie Søndergaard Jensen Sport92
2010 Juniordrenge u/ 11 Tobias Jensen Thy Squash
2010 Juniordrenge u/ 13 Rasmus Gyde Herlev/Hjorten
2010 Juniordrenge u/ 15 Thomas S. Laursen Kolding
2010 Juniordrenge u/ 17 Martin S. Laursen Kolding
2010 Juniordrenge u/ 19 Philip Thran Åbyhøj
2010 Juniorpiger u/ 11 Ida Schiøtt Gram
2010 Juniorpiger u/ 13 Caroline Lyng Christiansen Birkerød
2010 Juniorpiger u/ 15 Mathilde Lauridsen Thy Squash
2010 Juniorpiger u/ 17 Malene My Christensen Herlev/Hjorten
2010 Juniorpiger u/ 19 Millie Søndergaard Jensen Sport92
2009 Juniordrenge u/ 11 Magnus Laursen Åbyhøj
2009 Juniordrenge u/ 13 Casper Kloster København SK
2009 Juniordrenge u/ 15 Emil Grooss Jeppesen Skovbakken
2009 Juniordrenge u/ 17 Martin S. Laursen Kolding
2009 Juniordrenge u/ 19 Phillip Tran Åbyhøj
2009 Juniorpiger u/ 11 Sarah Lauridsen Thy Squash
2009 Juniorpiger u/ 13 Mathilde Lauridsen Thy Squash
2009 Juniorpiger u/ 15 Malene My Christensen Herlev/hjorten
2009 Juniorpiger u/ 17 Millie S. Jensen Sport92
2009 Juniorpiger u/ 19 Bine M. Lind Kolding
2008 Juniordrenge u/ 11 Anders Hedegaard Sport92
2008 Juniordrenge u/ 13 Lasse Emil Juhl Kolding
2008 Juniordrenge u/ 15 Oliver Rosenkilde Struer
2008 Juniordrenge u/ 17 Philip Tran Åbyhøj
2008 Juniordrenge u/ 19 Kristian Frost Kolding
2008 Juniorpiger u/ 11 Sarah Lauridsen Thy Squash
2008 Juniorpiger u/ 13 Nadia Maria Ladefoged Farum
2008 Juniorpiger u/ 15 Millie Søndergaard Jensen Sport92
2008 Juniorpiger u/ 17 Sabrina Sørensen Sønderborg
2008 Juniorpiger u/ 19 Sally Skaarenborg Kolding
2007 Juniordrenge u/ 11 Casper Kloster Københavns SK
2007 Juniordrenge u/ 13 Emil Grooss Jeppesen Åbyhøj
2007 Juniordrenge u/ 15 Mark Povlsen OSMK
2007 Juniordrenge u/ 17 Caspar Grauballe Herlev/Hjorten
2007 Juniordrenge u/ 19 Kristian Frost Sport92
2007 Juniorpiger u/ 11 Christine Christoffersen Herlev/Hjorten
2007 Juniorpiger u/ 13 Malene My Christensen Herlev/Hjorten
2007 Juniorpiger u/ 15 Sabrina Sørensen Sønderborg
2007 Juniorpiger u/ 17 Bine Lind Kolding
2007 Juniorpiger u/ 19 Sally Skaarenborg Kolding
2006 Juniordrenge u/ 11 Jesper Hougård Sport92
2006 Juniordrenge u/ 13 Oliver Rosenkilde Struer
2006 Juniordrenge u/ 15 Phillip Tran Åbyhøj
2006 Juniordrenge u/ 17 Kristian Frost Olesen Sport92
2006 Juniordrenge u/ 19 Thomas Pilak Herlev/Hjorten
2006 Juniorpiger u/ 11 Ronja Frederiksen Åbyhøj
2006 Juniorpiger u/ 13 Millie S. Jensen Sport92
2006 Juniorpiger u/ 15 Sabrina Sørensen Sønderborg
2006 Juniorpiger u/ 17 Sally Skaarenborg Kolding
2006 Juniorpiger u/ 19 Sissel Trap Herlev/Hjorten
2005 Juniordrenge u/ 11 Emil Grooss Jeppesen Åbyhøj
2005 Juniordrenge u/ 13 Lars Kjær Hansen Sport92
2005 Juniordrenge u/ 15 Phillip Tran Åbyhøj
2005 Juniordrenge u/ 17 Kristian Frost Olesen Sport92
2005 Juniordrenge u/ 19 Kristian Grooss Jeppesen Åbyhøj
2005 Juniorpiger u/ 13 Sabrina Sørensen Sønderborg
2005 Juniorpiger u/ 15 Anna Sophie Ørnfeldt Farum
2005 Juniorpiger u/ 17 Sally Skaarenborg Kolding
2005 Juniorpiger u/ 19 Julie Nilsson Farum
2004 Juniordrenge u/ 11 Emil Grooss Jeppesen Åbyhøj
2004 Juniordrenge u/ 13 Philip Thran Åbyhøj
2004 Juniordrenge u/ 15 Kristian Frost Olesen Sport92
2004 Juniordrenge u/ 17 Matias Knigge Laursen Herlev/Hjorten
2004 Juniordrenge u/ 19 Michael Frilund Herlev/Hjorten
2004 Juniorpiger u/ 13 Marie Loiuse Jeberg Skovbakken
2004 Juniorpiger u/ 15 Sally Skaarenborg Kolding
2004 Juniorpiger u/ 17 Sissel Trap Herlev/Hjorten
2004 Juniorpiger u/ 19 Anne Mette Pedersen Åbyhøj
2003 Juniordrenge u/ 15 Kristian Frost Olesen Sport92
2003 Juniordrenge u/ 17 Kristian Grooss Jeppesen Åbyhøj
2003 Juniordrenge u/ 19 Jonas Knigge Laursen Herlev/Hjorten
2003 Juniorpiger u/ 13 Anna Sophie Ørnfeldt Farum
2003 Juniorpiger u/ 15 Sally Skaarenborg Kolding
2003 Juniorpiger u/ 17 Anne Mette Pedersen Åbyhøj
2003 Juniorpiger u/ 19 Cecilie Mayer København SK
2002 Juniordrenge u/ 11 Philip Tran Åbyhøj
2002 Juniordrenge u/ 13 Kristian Frost Sport 92
2002 Juniordrenge u/ 15 Matias K. Laursen Herlev/Hjorten
2002 Juniordrenge u/ 17 Michael Frilund Odense SMK
2002 Juniordrenge u/ 19 Rasmus M. Nielsen Sønderborg
2002 Juniorpiger u/ 13 Sally Skaarenborg Gram
2002 Juniorpiger u/ 15 Sissel B. Nitsche Odense SMK
2002 Juniorpiger u/ 17 Anne-Mette Pedersen Gram
2002 Juniorpiger u/ 19 Line Hansen Odense SC
2001 Juniordrenge u/ 11 Philip Tran Åbyhøj
2001 Juniordrenge u/ 13 Kasper Grooss Åbyhøj
2001 Juniordrenge u/ 15 Christian Andersen Kolding KFUM
2001 Juniordrenge u/ 17 Jonas S. Laursen Herlev/Hjorten
2001 Juniordrenge u/ 19 Rasmus Nielsen Sønderborg
2001 Juniorpiger u/ 13 Stephanie Riding Sønderborg
2001 Juniorpiger u/ 15 Anne-Mette Pedersen Gram
2001 Juniorpiger u/ 17 Sanne Sørensen Gram
2001 Juniorpiger u/ 19 Line Hansen Odense SC
2000 Juniordrenge u/ 13 Matias K. Kaursen Herler/Hjorten
2000 Juniordrenge u/ 15 Thomas Neve Farum
2000 Juniordrenge u/ 17 Rasmus M. Nielsen Sønderborg
2000 Juniordrenge u/ 19 Kim Povlsen Odense SMK
2000 Juniorpiger u/ 13 Sissel Nitsche Odense SMK
2000 Juniorpiger u/ 15 Kamilla Krogh Gram Squash
2000 Juniorpiger u/ 17 Line Hansen Odense SC
2000 Juniorpiger u/ 19 Kira Petersen Sønderborg
1999 Juniordrenge u/ 12 Matias Knigge Laursen Herlev IF Squash
1999 Juniordrenge u/ 14 Kasper Borg Lystrup
1999 Juniordrenge u/ 16 Casper Bonde Hørsholm
1999 Juniordrenge u/ 19 Rene Sass Jepsen Sønderborg
1999 Juniorpiger u/ 14 Bente Mogensen Sønderborg
1999 Juniorpiger u/ 16 Dagmar Feddern Gram
1999 Juniorpiger u/ 19 Tanya Stentz Herlev IF Squash
1998 Juniordrenge u/ 14 Jonas S. Laursen Herlev
1998 Juniordrenge u/ 16 Kim Povlsen Oense SMK
1998 Juniordrenge u/ 19 Morten W. Sørensen Herlev
1998 Juniorpiger u/ 12 Helena Hansen Nordkysten
1998 Juniorpiger u/ 14 Sanne Sørensen Gram
1998 Juniorpiger u/ 16 Dagmar Feddern Gram
1998 Juniorpiger u/ 19 Marie-Louise Feddern Gram
1997 Juniordrenge u/ 12 Emil Hveisel Lystrup
1997 Juniordrenge u/ 14 Rasmus Nielsen Sønderborg
1997 Juniordrenge u/ 16 Kim Povlsen OSMK
1997 Juniordrenge u/ 19 Morten W. Sørensen Herlev
1997 Juniorpiger u/ 12 Bente Mogensen Sønderborg
1997 Juniorpiger u/ 14 Line U. Hansen Odense SC
1997 Juniorpiger u/ 16 Dagmar Feddern Gram
1997 Juniorpiger u/ 19 Marie Louise Feddern Gram
1996 Juniordrenge u/ 12 Jonas K. Laursen Herlev Squash
1996 Juniordrenge u/ 14 Rasmus Nielsen Sønderborg Squash
1996 Juniordrenge u/ 16 Kim Povlsen OSMK
1996 Juniordrenge u/ 19 Morten W. Sørensen Herlev Squash
1996 Juniorpiger u/ 12 Marina Stentz Nordkysten SK
1996 Juniorpiger u/ 14 Dagmar Feddern Gram
1996 Juniorpiger u/ 16 Kirsten Mogensen Sønderborg Squash
1996 Juniorpiger u/ 19 Julie Dorn-Jensen Farum
1995 Juniordrenge u/ 12 Henrik Wieland Gram
1995 Juniordrenge u/ 14 Kim Povlsen OSMK
1995 Juniordrenge u/ 16 Morten W. Sørensen Herlev Sqush
1995 Juniordrenge u/ 19 Anders Elving Gram
1995 Juniorpiger u/ 12 Line U. Hansen OSC
1995 Juniorpiger u/ 14 Dagmar Feddern Gram
1995 Juniorpiger u/ 16 Susanne Münster Farum
1995 Juniorpiger u/ 19 Charlotte Grann Skovbakken Squash
1994 Juniordrenge u/ 12 Kim Povlsen OSMK
1994 Juniordrenge u/ 14 Morten Young Farum
1994 Juniordrenge u/ 16 Jonas Holde-Jensen Herlev Sqush
1994 Juniordrenge u/ 19 Mikkel Korsbjerg Egå
1994 Juniorpiger u/ 12 Dagmar Feddern Gram
1994 Juniorpiger u/ 14 Tanya Stentz Herlev Sqush
1994 Juniorpiger u/ 16 Marie-Louise Feddern Gram
1994 Juniorpiger u/ 19 Bonnie Barr OSC
1993 Juniordrenge u/ 12 Kenneth Plesner Albertslund
1993 Juniordrenge u/ 14 Morten Sørensen Herlev
1993 Juniordrenge u/ 16 Danny Knudsen Silkeborg
1993 Juniordrenge u/ 19 Michael Hansen Hei
1993 Juniorpiger u/ 12 Dagmar Feddern Gram
1993 Juniorpiger u/ 14 Marie Solgård Hørsholm
1993 Juniorpiger u/ 16 Julie Dorn-Jensen Hørsholm
1993 Juniorpiger u/ 19 Anne Grann HEI
1992 Juniordrenge u/ 12 Henrik Jensen Åbyhøj
1992 Juniordrenge u/ 14 Jonas Hansen Herlev
1992 Juniordrenge u/ 16 Mikkel Korsbjerg HEI
1992 Juniordrenge u/ 19 Jacob Toft-Jensen HEI
1992 Juniorpiger u/ 12 Alina Nielsen Herlev
1992 Juniorpiger u/ 14 Charlotte Malis Herlev
1992 Juniorpiger u/ 16 Julie Dorn-Jensen Hørsholm
1992 Juniorpiger u/ 19 Bonnie Barr OSMK
1991 Juniordrenge u/ 12 Niels Keldsen Hansen Skanderborg
1991 Juniordrenge u/ 14 Danny Knudsen Silkeborg
1991 Juniordrenge u/ 16 Mads Korsbjerg Egå
1991 Juniordrenge u/ 19 Michael Hansen Egå
1991 Juniorpiger u/ 12 Marie Solgård Hørsholm
1991 Juniorpiger u/ 14 Charlotte Grann Skanderborg
1991 Juniorpiger u/ 16 Bonnie Barr OSMK
1991 Juniorpiger u/ 19 Bonnie Barr OSMK