Aktivitetskalender for 2018/2019

Aktivitetskalender 2018-2019 Dansk Squash Forbund
Uge Startdato Slutdato Type Aktivitet Sted
August
31 03-08-18 06-08-18 Junior Squashcamp (juniorbredde) Odense
32 08-08-18 12-08-18 Junior Squashcamp Elitejunior + U23 Malmø, Sverige
34 25-08-18 25-08-18 Kursus Trænerseminar
34 31-08-18 31-08-18 Holdturnering Frist for ranglisteopdatering
September
35 31-08-18 02-09-18 Senior Senior Grand Prix 1 KSK
35 01-09-18 01-09-18 Senior Sønderborg CUP Sønderborg
36 07-09-18 09-09-18 Junior Junior Grand Prix 1 Struer
36 07-09-18 09-09-18 Landshold Landsholdsamling
36 08-09-18 09-09-18 Holdturnering Danmarksturneringen runde 1
36 08-09-18 08-09-18 Holdturnering Regional Elitedivisionsdag (D) Vest Thysquash
36 09-09-18 09-09-18 Holdturnering Regional Elitedivisionsdag (D) Øst Odense SMK
38 21-09-18 23-09-18 Talent Talenttræning
39 28-09-18 30-09-18 Junior DJO Herlev/Hjorten
39 29-09-18 29-09-18 Senior Thysquash CUP Thy
Oktober
40 06-10-18 07-10-18 Holdturnering Danmarksturneringen runde 2
41 11-10-18 14-10-18 Junior Nordic Junior Open
41 13-10-18 14-10-18 Senior Odense CUP Odense
42 15-10-18 21-10-18 Ferie Efterårsferie
42 21-10-18 22-10-18 Talent Talenttræning
43 26-10-18 28-10-18 Junior Junior Grand Prix 2 Silkeborg
43 26-10-18 28-10-18 Senior Senior Grand Prix 2 Skovbakken
43 26-10-18 26-10-18 Holdturnering Frist for ranglisteopdatering
November
44 03-11-18 04-11-18 Holdturnering Danmarksturneringen runde 3
45 11-11-18 11-11-18 Senior Sport 92 Cup Sport 92
47 23-11-18 24-11-18 Holdturnering Superweekend Elitedivisionen Herlev/Hjorten
47 24-11-18 25-11-18 Holdturnering Danmarksturneringen runde 4
47 24-11-18 24-11-18 Holdturnering Superlørdag, runde 3-4 Sjælland
47 25-11-18 25-11-18 Møder Budgetmøde Odense
48 30-11-18 30-11-18 Holdturnering Frist for ranglisteopdatering
48 30-11-18 02-12-18 Junior Junior Grand Prix 3 Birkerød
December
48 30-11-18 02-12-18 Talent Talenttræning
49 08-12-18 09-12-18 Holdturnering Danmarksturneringen runde 5
49 07-12-18 09-12-18 Swiss Junior Open
50 14-12-18 16-12-18 Talent Talenttræning
51/52 22-12-18 31-12-18 Ferie Juleferie
Januar
1 04-01-19 06-01-19 Senior Senior Grand Prix 3 Birkerød
2 11-01-19 13-01-19 Talent Talenttræning
2 12-01-19 13-01-19 Holdturnering Danmarksturneringen runde 6
2 12-01-19 12-01-19 Holdturnering Regional Elitedivisionsdag (D) Vest Esbjerg
2 12-01-19 12-01-19 Holdturnering Regional Elitedivisionsdag (D) Øst Birkerød
3 19-01-19 19-01-19 Senior City Squash Cup City Squash
3 19-01-19 19-01-19 Senior Horsens Cup Horsens
3 19-01-19 19-01-19 Landshold Landsholdssamling
4 25-01-19 27-01-19 Junior Junior DM Skovbakken
Februar
5 01-02-19 01-02-19 Holdturnering Frist for ranglisteopdatering
6 01-02-19 03-02-19 Senior Senior Grand Prix 4 Odense SC
6 02-02-19 03-02-19 Senior Odense Cup Odense SC
6 09-02-19 10-02-19 Holdturnering Danmarksturneringen runde 7
6 09-02-19 09-02-19 Holdturnering Superlørdag, runde 7-8 Jylland
7 11-02-19 17-02-19 Ferie Vinterferie
7 15-02-19 17-02-19 Talent Talenttræning
8 22-02-19 24-02-19 Junior Junior Grand Prix 4 Thy
8 23-02-19 24-02-19 Esbjerg Senior Grand Prix 5
Marts
9 02-03-19 03-03-19 Holdturnering Danmarksturneringen runde 8
10 08-03-19 09-03-19 Senior Helsinge Cup Helsinge
11 15-03-19 17-03-19 Junior Junior Grand Prix 5 Sport 92
11 16-03-19 16-03-19 Senior Farum Cup City Squash Farum
11 16-03-19 16-03-19 Senior Kolding Cup Kolding
16 22-03-19 23-03-19 Holdturnering Danmarksturneringen runde 9
16 22-03-19 23-03-19 Holdturnering Superweekend Elitedivisionen Skovbakken
12 22-03-19 24-03-19 Talent Talenttræning
13 29-03-19 31-03-19 Senior Senior DM individuel (Birkerød/Helev)
April
14 05-04-19 07-04-19 Talent Talenttræning
11 12-04-19 12-04-19 Holdturnering Frist for ranglisteopdatering
15 13-04-19 14-03-19 Holdturnering Danmarksturneringen runde 10
15 13-04-19 14-03-19 Landshold Landholdsamling
15/17 13-04-19 22-04-19 Junior U19 EM
16/17 18-04-19 22-04-19 Ferie Påskeferie
17 26-04-19 27-04-19 Holdturnering Slutspil/DM for hold Fyn
17 28-04-19 28-04-19 Møder Repræsentantskabsmøde
Maj
18 01-05-19 05-05-19 Landshold European Team Championships
18 03-05-19 04-05-19 Senior Veteran DM Herlev/Hjorten
18 03-05-19 05-05-19 Junior Junior Grand Prix finaler Herlev/Hjorten
19 09-05-19 12-05-19 Junior U15/17 EM
19 11-05-19 11-05-19 Holdturnering Op-/nedrykning runde 1
20 17-05-19 17-05-19 Ferie St. bededag
21 24-05-19 25-05-19 Senior Double DM Struer
22 30-05-19 30-05-19 Ferie Kristi himmelfartsferie
22 31-05-19 02-06-19 Junior Testcamp Junior
22 31-05-19 02-06-19 Holdturnering Op-/nedrykning runde 2